SATA RPS System jednorazowych zbiorników

SATA RPS System jednorazowych zbiorników

pojemnik do mieszania, lakierowania, uzupełniania i przechowywania lakieru

SATA RPS (Rapid Preparation System) to system zbiorników dla zakładów lakierniczych, w których szczególną wagę przykłada się do perfekcyjnych rezultatów lakierowania i wysokiej wydajności. System zbiorników jednorazowych SATA RPS ułatwia lakiernikom pracę, znacznie zwiększa wydajność i radykalnie zmniejsza zużycie środków myjących i rozpuszczalników. Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat specyfiki i zalet zbiorników SATA RPS!

Jeden zbiornik – cztery funkcje

przygotowywanie lakieru i lakierowanie

uzupełnianie lakieru

przechowywanie lakieru

Tylko trzy komponenty!

Korzystanie ze zbiorników RPS jest łatwe chociażby z tego powodu, że składają się one jedynie z trzech części:

  • pojemnika
  • pokrywki
  • sitka.

Inne części nie są potrzebne. Nie ma drugiego takiego systemu zbiorników spełniającego te same funkcje, który składałby się z mniejszej ilości części!  Żadnych ustępstw – żadnych adapterów
Pistolety SATA wyposażone w system QCC (Quick Cup Connector) posiadają bardzo krótki kanał przepływu materiału, bez zbędnych zagięć i krawędzi. Zapobiega to odkładaniu się materiału w pistolecie oraz umożliwia łatwe i skuteczne czyszczenie.

Z powyższych zalet można w pełni korzystać używając zbiorników RPS. Ponieważ zbiorniki RPS montuje się bezpośrednio do pistoletów SATA, bez uciążliwych adapterów. Połączenie zbiornika SATA RPS oraz pistoletu SATA wyposażonego w system QCC zapewnia znakomite efekty końcowych prac lakierniczych.

Ponadto pistolet SATA stosowany ze zbiornikami RPS zachowuje nisko zlokalizowany środek ciężkości i tym samym ergonomiczne wyważenie. Bezpieczną pracę niepowodującą zmęczenia gwarantuje bardzo mały ciężar – zbiornik RPS z pokrywką waży jedynie 55 g w wersji 0,6 l i tylko 65 g w wersji 0,9 l.

Czy istnieje jeszcze jakiś powód do ustępstw?

Idealny efekt lakierowania

Praca ze zbiornikami RPS opiera się na sprawdzonej zasadzie działania zbiorników grawitacyjnych. W trakcie lakierowania, poprzez zawór znajdujący się w spodzie zbiornika, stale doprowadzane jest do zbiornika powietrze. Gwarantuje to równomierny przepływ materiału, co jest podstawowym warunkiem dużej dokładności w zakresie tonacji barwy i perfekcyjnego lakierowania.

Poza tym to właśnie z tego powodu wiodący producenci lakierów używają do opracowywania nowych formuł lakierów i sprawdzania odcieni barw zbiorników grawitacyjnych.

Pojemność zbiorników

Zbiorniki SATA RPS dostępne są w 3 wersjach: 0,6 l, 0,9 l oraz 0,3 l.

Pokrywki i sitka do zbiorników o pojemności 0,6 i 0,9 l są identyczne. Łączną liczbę części różnych można zatem łatwo oszacować. Poza tym pokrywki i sitka nabyć można również osobno.

Zbiorniki 0,3 l dostępne są z dwoma różnymi przyłączami do pistoletów:

SATA RPS 0,3 l Standard – pasuje do tego samego typu pistoletów lakierniczych co zbiorniki o pojemności 0,6 i 0,9 l.

SATA RPS 0,3 l minijet – pasuje do SATAminijet 3000 B i SATAjet 20 B.

Oszczędność

Zbiorniki systemowe SATA RPS nie wymagają mycia – pozwala to zaoszczędzić czas, środki myjące i rozpuszczalniki, a tym samym i koszty. Duża precyzja tonacji barw i perfekcyjnie wykonane prace lakiernicze pozwalają uniknąć czasochłonnych i kosztownych poprawek. Mała ilość komponentów dodatkowo ułatwia cały proces technologiczny – łatwość i prostota zwracają się wielokrotnie.

Czarny zbiornik do lakierów utwardzanych promieniami UV

Do obróbki lakierów utwardzanych promieniami UV przeznaczony jest całkowicie zabarwiony na czarno zbiornik SATA RPS 0,6 l. Zapobiega to przedwczesnemu wysychaniu lakieru znajdującego się w zbiorniku. Wśród przydatnych akcesoriów dostępne są również ochraniacze UV do dysz powietrznych pistoletów SATAjet 3000, SATAjet 2000 i SATAjet RP.

Adapter

Niewymagany do aktualnie produkowanych modeli pistoletów lakierniczych SATA. Do starszych modeli pistoletów SATA, oraz pistoletów innych producentów, dostepne są właściwe adaptery.