Aktualności - Systemy nawilżania i chłodzenia powietrza

05 Listopad 2018

Systemy nawilżania i chłodzenia powietrza

To co było innowacją, w Blowtherm jest już standardem.

Z przyjemnością informujemy, że zespół ekspertów Blowtherm Polska wprowadził zaawansowane systemy nawilżania powietrza przeznaczone do kabin lakierniczych.

Zapewniamy profesjonalny oraz zindywidualizowany dobór systemu nawilżania powietrza dla nowych jak i istniejących instalacji kabin lakierniczych na bazie rozwiązań firmy Carel. Zastosowanie systemu nawilżania pozwala na zachowanie najwyższej jakości powłok lakierniczych o każdej porze roku oraz w skrajnie różnych warunkach atmosferycznych. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach proponujemy następujące rozwiązania:

  • nawilżanie adiabatyczne - stosowane, gdy efekt schłodzenia lub nawilżania powietrza nie wymaga dużych nakładów energii (rekomendowane w nowych instalacjach). Energia wymagana do chłodzenia adiabatycznego jest pobierana z istniejącej instalacji bez potrzeby inwestowania w dodatkowe źródła energii. Oferujemy systemy bazujące na urządzeniach takich jak humiFog i optiMist. Urządzenie atomizuje krople wody w strumieniu przepływającego powietrza uzyskując najwyższą jakość przy niewielkim zużyciu wody i energii w procesach lakierniczych,
  • nawilżanie izotermiczne - oferowane głównie w przypadkach, gdy temperatura i wilgotność powietrza są bardzo restrykcyjnie określone. Energia do tego systemu jest dostarczana za pomocą dodatkowego źródła zasilania. Oferujemy systemy bazujące na urządzeniach takich jak humiSteam, gaSteam lub SteamBoiler. Urządzenia dystrybuują wodę w postaci pary bezpośrednio do strumienia powietrza w precyzyjnych ilościach. Źródłem pary może być zastosowanie nawilżacza elektrodowego, grzałkowego lub gazowego,
  • stacje uzdatniania wody - układ pozwalający uzyskać czystą wodę, przefiltrowaną, pozbawioną minerałów i osadów kamieniotwórczych, wyjałowioną z wszelkich drobnoustrojów za pomocą promieniowania UV. Dzięki specjalistycznej obróbce wody zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa dla operatorów oraz dla instalacji.

Do każdej instalacji dobieramy optymalne rozwiązania dostosowane do rzeczywistych potrzeb Inwestora.
Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia naszej szczegółowej oferty.